تبلیغات
وب سایت جـــــــــــوانــــــرود نیوز - مطالب فروردین 1395
با سلام ، ورود شمارا به وب سایت جـــــــــــوانــــــرود نیوز خوش آمد میگویم ..لطفا با نظرات ارزنده خود ما را در هرچه بهتر نمودن این وب سایت یاری نمائید
بخشدار مرکزی جوانرود معرفی شدبا حضور معاون سیاسی وامنیتی استانداری کرمانشاه فرزاد پرگر بعنوان بخشدار مرکزی جوانرود معرفی شد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، معاون سیاسی  وامنیتی استانداری کرمانشاه برتلاش همگانی برای تحقق شعارسال سال تاکیدکردوگفت: تحقق شعارسال نیازمندعزم ملی وعمومی است.
یوسف شاه حسینی در شورای اداری شهرستان جوانرود با بیان اینکه در ابعادوزوایای مختلف ظرفیت های متعدد وگوناگونی در اختیارداریم افزود: برای رشد وشکوفایی اقتصادی باید با انسجام درونی درعرصه های مختلف از ظرفیت های فرهنگی واجتماعی بهره بگیریم. وی با اشاره به موضوع عقلانیت وهم افزایی تاکیدکرد: همه باید دراین مسیر تلاش کنندوزمینه ساز سرافرازی نظام در عرصه های مختلف باشند.
معاون سیاسی وامنیتی استانداری کرمانشاه درادامه به تنوع های قومی ومذهبی اشاره وخاطرنشان کرد: در توصیه های بزرگان نظام ، قانون اساسی ونظام جمهوری اسلامی این ایده وجودداردکه بتوانیم با ا نسجام درونی در عرصه های مختلف انرژهای متراکم را به انرژی های انباشته تبدیل کنیم.
شاه حسینی برضرورت همبستگی داخلی به منظورخنثی کردن نوطئه های دشمنان تاکیدویادآورشد:دشمنان اسلام وانقلاب ودرراس آنان استکبارجهانی با طراحی انواع توطئه ها وشکاف ها وبا نگاه به منافع خودازاین مهم بهره می گیرند.وی نگاه معا شرتی ،تعامل گرایی وهم افزایی را نیاز رسیدن به همبستگی داخلی عنوان کرد. معاون سیاسی وامنیتی استانداری کرمانشاه درپایان به برگزاری انتخاباتی پر شور وسالم در شهرستان جوانروداشاره وضمن تقدیر از فرماندارودست اندرکاران برگزاری این انتخابات یادآورشد: برگزاری چنین انتخاباتی در استان ممتماز وجای تقدیر وتشکردارد. فرماندارجوانرود نیز با تشریح اقدامات انجام گرفته درسال 94 در این شهرستان گفت: با وجودمحدودیت بودجه واعتبارات سال گذشته  در حوزه های مختلف توفیقات خوبی حاصل شده است که امسال نیز این تلاش با همت دوچندان ادامه دارد.آرش لهونی با ارائه گزارشی از روندبرگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان رهبری درشهرستان افزود: این انتخابات با رعایت بی طرفی وبا کمترین مسائل ومشکلات برگزارشده است که درپایان انتخابات هیچ گونه شکایات واعتراضی به روندبرگزاری انتخابات به فرمانداری اعلام نشده است.وی شتاب بخشی در خدمات رسانی به مردم را از اولویت های دستگاه های اجرایی شهرستان اعلام ویادآورشد: خدمات رسانی به مردم در سال جدید با رویکرد اقتصادمقاومتی شتاب می گیرد.تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1395 | 01:49 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
براثر بارندگی و ریزش کوه راه ارتباطی 20 روستای جوانرود بسته شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، بر اثر بارندگی و ریزش کوه راه ارتباطی 20 روستای بخش کلاشی شهرستان جوانرود بسته شده است.
‏ فرماندارجوانرود به اتفاق بخشدارکلاشی ومسئولان راه وشهرسازی این شهرستان ‏در بازدید از مسیر مسدود شده جاده جوانرود به بانی لوان از نزدیک در جریان ‏نحوه فعالیت عوامل راهداری برای بازگشایی این مسیر قرار گرفت .‏
آرش لهونی در این رابطه گفت : براثر بارندگی های اخیر وریزش کوه راه ارتباطی ‏‏20 روستای این شهرستان مسدود شده است . وی اظهار داشت : بعلت توپو گرافی ‏وشرایط طبیعی منطقه سست بودن ترانشه خاک بالا دست  مرتباٌ در هنگام بارندگی ‏در بیشتر نقاط این مسیر ریزش کوه ورانش زمین داریم که ضرورت دارد توسط راه ‏وشهرسازی استان نسبت به حل اساسی مشکل وتقویت ناوگان راهداری این ‏شهرستان اقدامات لازم صورت پذیرد .‏
‏ رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان جوانرودنیز گفت : براثر بارندگی ورزش ‏کوه  15 مورد انسداد در راههای روستایی این شهرستان به وقوع پیوسته که تانون ‏‏14 مورد انسدادبازگشایی وتلاش برای بازگشایی مسیر جوانرودبانی لوان ادامه ‏دارد. کاوان علیمردادی افزود: دودستگاه بولدرزر، یک دستگاه بیل مکانیکی ، 5 ‏دستگاه ماشین و15 نفر نیروی راهداری برای بازگشایی این مسیر درتلاش ‏هستند.وی اظهارداشت : بارش های اخیرحدود40 میلیارد ریال به زیرساخت های ‏راه درشهرستان جوانرودخسارات وارد کرده است.شهرستان جوانرود 331 ‏کیلومتر راه اصلی وفرعی دارد.


تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | 10:30 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
عاملین و فعالان زکات شهرستان جوانرود تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، 38 نفر ازعاملان فعال زکات شهرستان جوانرود در مراسمی با حضور مسئولان تجلیل شدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) جوانرود در این مراسم گفت: این افراد سال زراعی گذشته پنج میلیارد ریال زکات در سطح این این شهرستان جمع آوری کردند. عزیز مرادویسی افزود: از میزان زکات جمع آوری شده چهار میلیارد ریال زکات فقر و یک میلیارد ریال نیز زکات پروژه های عام المنفعه است. وی اظهار داشت: جوانرود از لحاظ پرداخت زکات و حوزه مشارکت های مردمی جزء شهرستانهای برتر استان کرمانشاه است.
امام جمعه جوانرود نیز با تشریح جایگاه زکات گفت: در راستای جمع آوری زکات به کمیته امداد اقدامات موثری انجام گرفته است که این نگاه باید به عنوان یک فرهنگ همگانی و فراگیر به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.
ماموستا احمد فخری با بیان اینکه پرداخت زکات باید بدون هیچ شرط و چشمداشتی صورت بگیرد افزود: وقتی که زکات وارد بیت المال می شود هیچ گونه شرط و چشمداشتی در آن وجود ندارد بنابراین کمیته امداد امام خمینی (ره) محل مناسبی برای جمع آوری زکات است.
معاون فرماندارجوانرود هم با اشاره به اینکه این شهر از شهرستان های برتر در زمینه جمع آوری زکات است گفت: مردم متدین این شهرستان علاوه بر زکاتی که به کمیته امداد امام خمینی داده اند (ره) دو برابر این میزان نیز در جاهای دیگر بین فقرا و نیازمندان پرداخت کرده اند. کمال شهسواری با بیان اینکه زکات جزء صدقه جاریه است گفت: کمک به محرومان یک حرکت معنوی است که موجب رضای خدا و خرسندی فقرا می شود.


تاریخ : جمعه 27 فروردین 1395 | 12:30 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
پنج هزار و 509 نفر در شرکت های تعاون روستایی جوانرود عضو هستندرئیس تعاون روستایی جوانرود گفت: پنج هزار و 509 نفر در شرکت های تعاونی این شهرستان عضو هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، محمدخان امامی افزود: هشت شرکت تعاونی در حوزه های خدماتی، تولیدی، کشاورزی و بازرگانی با سرمایه ای بالغ بر یک هزار و 247 میلیارد و 194 میلیون ریال فعال است. وی خرید و فروش محصولات کشاورزی، تهیه و توزیع کالاهای مصرفی، تامین و توزیع سوخت روستایی، خدمات فنی و کشاورزی را از عمده ترین فعالیت های تعاونی روستایی شهرستان جوانرود عنوان کرد. رئیس تعاون روستایی جوانرود خاطرنشان کرد: با افزایش توانمندی اقتصادی تشکلها و اتحادیه های روستایی حجم خدمت رسانی به مردم روستاها نیز افزایش می یابد.
وی افزود: در حوزه تهیه و توزیع کالاهای مصرفی سال گذشته یک هزار و 80 تن آرد بین روستائیان و چهار تن مرغ منجمد و هشت تن سیب و پرتغال با هماهنگی جهاد کشاورزی با قیمت مصوب بین شهروندان توزیع شد.  رئیس تعاون روستایی جوانرود اظهار داشت: در حوزه تامین و توزیع سوخت روستایی هم تعاون روستایی این شهرستان با 16 جایگاه مواد سوختی سال گذشته هفت میلیارد و 366 میلیون و 500 هزار لیتر نفت سفید خریداری و با کالا برگ های اعلام شده بین روستائیان توزیع کرد. امامی؛ راه اندازی طرح پرواربندی مشارکتی 150 راسی شرکت های تعاون روستایی سفید برگ و تعاونی تولید، عضوگیری نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی با عضوگیری 300 نفر، تشکیل تعاونی های فراگیر با همکاری منابع طبیعی، تهیه و توزیع 362 تن سبوس و نهادهای دامی و دارک و توزیع 30 تن انواع کود شیمیایی را از دیگر اقدام های تعاون روستایی جوانرود اعلام کرد.تاریخ : سه شنبه 24 فروردین 1395 | 12:04 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
برای خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران جوانرود گام های موثری برداشته شده استرئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جوانرود گفت: سال گذشته اقدامات موثری برای خدمات رسانی و حل مشکلات خانواده های تحت پوشش این نهاد انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، امان الله وطن دوست افزود: مهمترین این اقدامات در حوزه های عمران و مسکن، تعاون و درمان، بیمه خدمات درمانی، پرداخت تسهیلات، پذیرش، مددکاری، فرهمگی و پژوهش، آموزش عالی، احیا و مرمت و بازسازی مزار شهدا بوده است.وی تصریح کرد: در حوزه عمران و مسکن در بخش وام روستایی 94 مورد هر نفر 300 میلیون ریال و در بخش وام شهری نیز 160 مورد هر نفر 500 میلیون ریال برای پرداخت به بانک ها معرفی شده اند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جوانرود خاطرنشان کرد:همچنین 80 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه طرح جامع مسکن از صندوق شاهد به 80 نفر پرداخت شده است. وطن دوست افزود: 100 میلیون ریال کمک هزینه مناسب سازی محیط زیست شخصی به پنج نفر از والدین شاهد پرداخت شده است. وی معرفی 55 نفر به شهرداری برای صدور پروانه، معرفی 40 نفر به کمیسیون ماده 100 برای تخفیف جریمه معرفی 55 نفر به دفتر نظام مهندسی برای تخفیف هزینه طرح نقشه، معرفی 15 نفر به بخشداری برای صدور پروانه ساخت را از دیگر اقدام های صورت گرفته در حوزه عمران و مسکن عنوان کرد. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جوانرود گفت: برای احیا، تعمیر و بازسازی مزار شهدا نیز 138 میلیون ریال سال گذشته هزینه شده است. وطن دوست به اقدامات انجام گرفته حوزه تعاون، درمان و بیمه خدمات درمانی اشاره کرد و گفت: معرفی 182 نفر برای دریافت تاکسی بیسم، معرفی هفت نفر برای استخدام در ادارات و دستگاه های اجرایی،141 مورد پرداخت وام صندوق شاهد و ایثار، معرفی چهار نفر به بانک توسعه تعاون برای پرداخت وام اشتغال، 28 مورد پرداخت هزینه تجهیزات پزشکی، 70 مورد پرداخت هزینه دندان پزشکی، یک هزار و 250 مورد تکمیل فرم تکمیل و تعویض دفترچه و 350 مورد تکمیل فرم صدور دفترچه جدید از اقدامات انجام گرفته حوزه یاد شده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جوانرود در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی مرهون خون شهدا و رشادت های جانبازان و ایثارگران است گفت: این شهدا بودند که امنیت و آرامش برای جامعه به ارمغان آوردند.
شهرستان جوانرود 340 شهید، 721 جانباز و 30 آزاده سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.تاریخ : یکشنبه 22 فروردین 1395 | 10:32 ق.ظ | نویسنده : m d | نظرات
100 درصد جمعیت شهرستان جوانرود تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب هستندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، مدیر امور آبفای شهر جوانرود در تشریح عملکرد سال 94 این امور  تصریح کرد : 100 درصد جمعیت شهری این شهرستان از خدمات آب و فاضلاب بهره مند می باشند.

غفار صالحی با اشاره به اینکه منابع تولید و تامین آب شهرستان جوانرود از چشمه غار کاوات، قنات هلانیه، چاه بله زین و چاه سر دم می باشد افزود: تعداد کل مشترکین آب این امور 12 هزار  و 428 فقره و تعداد مشترکین فاضلاب این شهر 12هزار 134 فقره می باشد. مدیر امور آبفای شهر جوانرود همچنین در تشریح عملکرد یکساله این امور  اظهار داشت : در سال گذشته 16 طرح و پروژه ازمحل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، شامل طرحهای عمرانی و جاری در شهرستان جوانرود به انجام رسیده که از این طرحها تعدادی به اتمام رسیده اند و تعدادی هم با پیشرفت مناسبی در حال اجراست که ازجله این طرحها تصفیه خانه فاضلاب می باشد که با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال انجام است که امیدواریم با تامین اعتبار بموقع بتوانیم تا پایان سالجاری به بهره برداری برسانیم و وارد مدار بهره برداری شود. وی افزود: در همین مدت ، 683 فقره تعویض کنتور های فرسوده و معیوب، 875 فقره واگذاری انشعابات آب و فاضلاب به مشترکین و یک هزار و 399 مورد رفع حوادث و اتفاقات در شبکه های اصلی و فرعی آب و فاضلاب صورت گرفته است. صالحی در ادامه تاکید کرد: استاندارد سازی انشعابات آب و فاضلاب 1416 فقره، کلرسنجی آب 9014 مورد، شستشوی شبکه های توزیع و خطوط انتقال 134 کیلومتر، شستشوی مخازن ذخیره آب 5 باب، احداث و لایروبی، همسطح سازی و تعویض دریچه منهول فاضلاب 682 مورد، شناسایی انشعابات غیر مجاز 11 فقره و پیمایش ملک به ملک مشترکین 562 مورد از دیگر فعالیت های این امور در سال 94 می باشد.

وی تکمیل پروژه تصفیه خانه واصلاح وتوسعه آب وفاضلاب شهر جوانرود ، تامین وتوزیع آب شرب سالم به شهروندان و کلر سنجی وآزمایشات مرتبط با آب را از مهمترین برنامه های این اداره درسال 95 اعلام کرد .
تاریخ : یکشنبه 22 فروردین 1395 | 10:30 ق.ظ | نویسنده : m d | نظرات
بر ترین مسابقات قرآنی بنیادشهید وامورایثارگران جوانرودتجلیل شدندبا حضور معاون فرماندار 111 نفر از برترین های مسابقات قرآنی  استانی وکشوری بنیادشهید وامورایثارگران شهرستان جوانرودتجلیل شدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود، رئیس بنیا دشهید وامورایثارگران شهرستان جوانرودگفت:  هرساله مسابقات قرآنی در سه بخش شهرستانی ،استانی وکشوری برگزارواز برترین های مسابقات تجلیل می شود. امان الله وطن دوست  افزود:  دراین دوره از مسابقات قرآنی 446 نفر در رشته های قرائت ، مفاهیم وتفسیر شرکت کردند که 111 نفر در این مسابقات برترشناخته شدند. وطن دوست یادآورشد:  مسابقات قرآنی به منظورفرهنگ قرآنی وبه کارگیری فرامین قرآن در زندگی برگزارمی شود.

معاون فرماندارجوانرودنیزضمن ابراز خرسندی از وضعیت موجود در جامعه هدف ودست یابی به رتبه های کشوری گفت: باید تلاش شود که طیف بیشتری به قرآن آموزی ورتبه های برتردست یابند. کمال شهسواری افزود: این مسابقات  موجب شناسایی  استعدادهای قرآنی وتشویق وتقویت این استعدادها در جامعه  هدف می شود.تاریخ : شنبه 21 فروردین 1395 | 12:22 ق.ظ | نویسنده : m d | نظرات
جشن میلادکوثر در شهرستان جوانرودبرگزارشد

جشن میلادکوثربه مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و گرامیداشت هفته زن با حضور مسئولان ، خانواده ها واقشارمختلف مردم در بوستان هلانیه شهر جوانرودبرگزارشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، در این مراسم که به همت اداره تبلیغات اسلامی ، ناحیه مقاومت بسیج سپاه جوانرود و کمسیون امور بانوان فرمانداری شهرستان جوانرود برگزارشد فرمانده سپاه ناحیه جوانرود باتبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته زن به بیان سیره آن حضرت و نقش زنان در جامعه پرداخت. سرهنگ حسین کولیوند با اشاره به نقش زنان در جامعه افزود: امروز بانوان نقش مهمی از جمله مدیریت و اقتصاد منزل بخصوص اقتصاد مقاومتی را بر عهده دارند.یکی از روحانیون شهرستان جوانرود ومدیر حوزه علمیه مولوی نیز در این مراسم در خصوص حب ومودت به اهل بیت به ایرادسخن پرداخت وگفت: حب ومودت به اهل بیت از واجبات دین مااست که همیشه باید از آن غافل نباشیم. ماموستا ملا محمد محمدی افزود: تکیه ونزدیکی به قرآن واهل بیت انسان را از گمراهی نجات خواهندداد.وی اظهارداشت : در حب اهل بیت همین بس که در اگر تشهدنمازمان برمحمد وآل محمدصلوات نفرستیم نما زمان باطل است  . این  مدیر حوزه علمیه با تشریح جایگاه زن در اسلام گفت: دین اسلام با هویت و اصالت بخشیدن به زنان نقش آنان را در جامعه متحول ساخت. ماموستا محمدی افزود: در حالی که اعراب دوران جاهلیت دختران خود را زنده به گور می کردند و هیچ ارزش و احترامی برای زنان قایل نبودند دین اسلام این باور و تفکر را به طور کامل تغییر داد. وی تصریح کرد: امروز در اروپا وکشورهای غربی به زن به عنوان یک کالا نگاه می کنندوحق وآزادی وشخصیت را از زنان سلب کرده است. ماموستا محمدی خاطرنشان کرد: زنان در سایه دین اسلام سعادت وخوشبختی دنیا وآخرت را بدست آوردند.وی یادآورشد: در دنیا هیچ قانونی وجود ندارد که به اندازه دین اسلام به زنان عزت وهویت بخشیده باشد. مسئول امور بانوان وخانواده فرمانداری شهرستان وعضوشورای اسلامی شهر جوانرودهم گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی کاملی برای زنان عالم است . اختر ویسی افزود: زنان جامعه ما باید با پیروی از زندگی این بانوی بزرگوار، زمینه های پیشرفت و نقش آفرینی را در جامعه فرا گرفته و آن را روز به روز افزایش دهند.در ادامه به قید قرعه از 10 نفر از نانوان این شهرستان تجلیل شد. در حاشیه این مراسم نیز ویزیت رایگان برپا شده بود. لازم به ذکر است نظیر این مراسم نیز در دهستان زلان از توابع بخش مرکزی شهرستان جوانرود با حضور مردم ومسئولان به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه جوانرود واداره تبلیغات اسلامی وآموزش وپرورش برگزارشد.تاریخ : چهارشنبه 18 فروردین 1395 | 01:19 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
428 هزارنفراز جاذبه های گردشگری جوانروددیدن کردندبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جوانرود گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزتا کنون،428 هزارگردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه های متنوع گردشگری این شهرستان دیدن کرده اند. مسعود رضایی افزود:تعداد مسافران نوروزی این شهرستان در مقایسه با نوروز سال گذشته 15درصد افزایش یافته است.وی با اشاره به اعلام رضایتمندی مسافران نوروزی از وضعیت گردشگری شهرستان جوانرود در نوروز امسال اظهارداشت: کسب رضایتمندی گردشگران از وضعیت گردشگری در این شهرستان نیازمند تلاش بیشتر مسئولان امر در این زمینه است. رضایی خاطرنشان کرد:شهرستان جوانرودنه تنها در ایام تعطیلات نوروز بلکه در ایام روزهای سال نیز پذیرای تعدادزیادی از مسافران وگردشگران است.وی یادآورشد:این شهرستان با برخورداری از آثارتاریخی وفرهنگی ، جاذبه های گردشگری ،طبیعتی بکروزیبا وبازارچه مرزی مقصد مناسبی برای مسافران وگردشگران به حساب می آید.تاریخ : سه شنبه 17 فروردین 1395 | 11:40 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
فرماندار جوانرود: مدیران دستگاه های اجرایی برای تحقق شعار سال تمام تلاش خود را به کار گیرند

فرماندار جوانرود با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: همت مسئولان برای تحقق شعار سال ضروری است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ،  آرش لهونی در جلسه شورای اداری جوانرود افزود: مدیران دستگاه های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی تمام تلاش خود را به کار گیرند. وی ضمن قدردانی از زحمات اعضای شورای اداری در سال 94 اظهار داشت: اقدامات زیربنایی و عمرانی خوبی در سال گذشته انجام گرفت و در سال 95 هم پروژه های مهم و اثرگذاری در شهرستان داریم که انشاالله اجرا خواهد شد. فرماندار جوانرود خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان گفت: نباید همه اقدامات و خدمات را منوط به بودجه و اعتبار کرد لذا از مسئولان انتظار می رود با نوآوری و ایده های مناسب برای توسعه همه جانبه شهرستان قدم بر دارند. لهونی افزود: به طور قطع برای اختصاص اعتبارات هم تلاش و پیگیری لازم انجام خواهد شد. وی در ادامه از اعضای ستاد خدمات سفر برای خدمات رسانی به مسافران و مهمانان نوروزی تقدیر کرد.
امام جمعه جوانرود نیز با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام وعمل گفت: همه باید در راستای منویات مقام معظم رهبری اهتمام ورزند و زمینه تحقق شعار سال را فراهم کنند. ماموستا ملا احمد فخری افزود: تکیه برداشته ها و توانمندی های داخلی می تواند گام موثری در راه دستیابی به اقتصاد مقاومتی باشد.تاریخ : سه شنبه 17 فروردین 1395 | 11:37 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
امام جمعه جوانرود: اقتصاد مقاومتی با اقدام وعمل تحقق می یابد


امام جمعه جوانرود با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام وعمل گفت: اقتصاد مقاومتی با اقدام وعمل تحقق می یابد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود  ماموستا ملا احمدفخری در جمع مسئولان این شهرستان افزود: همه باید در راستای منویات مقام معظم رهبری اهتمام ورزند و زمینه تحقق شعار سال را فراهم کنند. وی با بیان اینکه اجرای اقتصاد مقاومتی سبب حل مشکلات جامعه می شود تاکید کرد: باید برداشته ها و توانمندی های خودت تکیه کرده و خودباوری را در جامعه تقویت کنیم.
امام جمعه جوانرود خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی جامعه با عملی شدن طرح های اقتصاد مقاومتی حل می شود که در این زمینه باید مردم و مسئولان تلاش کنند.
ماموستا فخری یادآور شد: امروز لازمه و نیاز اساسی جامعه دینی ما تداوم همدلی و همزبانی و وحدت و یکپارچگی حول محور ولایت و رهبری است.
وی اظهار امیدواری کرد: با تحقق شعار سال شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی در کشور باشیم.تاریخ : سه شنبه 17 فروردین 1395 | 09:23 ق.ظ | نویسنده : m d | نظرات
بازدید فرماندار از مخزن آب کاوات
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ،فرماندار جوانرود به اتفاق مدیرکل بازرسی استانداری کرمانشاه ، مدیر اداره آّ وبفر شهری از مخزن آب کاوات که بخشی از آب شرب این شهرستان را تامین می کند بازدید نمودند .

تاریخ : چهارشنبه 11 فروردین 1395 | 02:58 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
بازدید فرماندارجوانروداز بیمارستان حضرت رسول (ص) وعیادت از بیماران بستری

فرماندار جوانرود به مناسبت سال جدید و ایام نوروز از بخش های مختلف بیمارستان حضرت رسول (ص) بازدید وبا بیماران بستری این بیمارستان عیادت کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جانرود ، آرش لهونی در اولین روز از تعطیلات به اتفاق جمعی ازمسئولان ادارات ضمن تبریک سال نو از بخش های مختلف دیالیز بخش جراحی ، بخش داخلی ، بخش اورژانس و... بازدید نموده و از نزدیک در جریان روند خدمات رسانی به بیماران در ایام نوروز قرارگرفت .وی از زحمات همه پرسنلی که درایام نوروز مشغول خدمت رسانی به مردم هستندتقدیر وتشکرکرد. لهونی خاطرنشان کرد:در این ایام ودر ایام سال تحویل که پدران ومادران در کنار خانواده هایشان هستندتعدادی از عزیزان مشغول خدمات رسانی به مردم هستند. وی یادآورشد: دراین راستا نیز مردم ومسئولان قدران زحمات این عزیزان هستند.تاریخ : یکشنبه 1 فروردین 1395 | 12:41 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
جاذبه های گردشگری جوانرود برای مهمانان نوروزی خاطره انگیز است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، در آستانه عید نوروز شهرستان جوانرود با تاریخ وفرهنگ  غنی و طبیعت بکر و جاذبه های گردشگری فراوان آماده استقبال از گردشگران و مهمانان نوروزی است. جاذبه های متعدد گردشگری، آب و هوای بکر و موقعیت خاص جغرافیایی این شهرستان موجب شده که هر سال تعداد زیادی از گردشگران جوانرود را به عنوان مقصد گردشگری خود برگزینند.
جوانرود دارای مردمی اصیل و با فرهنگ است که از قدیم الایام زبانزد خاص و عام در مهمان نوازی بوده اند.
وجود ده ها اثر تاریخی، باستانی و گردشگری، طبیعت منحصر به فرد بکر و زیبا، مراکز خرید، اماکن دیدنی و گردشگری و چشم اندازهای زیبا، این شهر را در چند سال اخیر به یکی از قطب های مهم گردشگری در غرب کشور تبدیل کرده است.مردم این منطقه شافعی مذهب هستند و به زبان کردی و به لهجه جافی و سورانی تکلم می کنند.این شهرستان با داشتن آب و هوای معتدل کوهسانی در 86 کیلومتری شمال غرب استان کرمانشاه واقع شده است.فرماندار جوانرود از آمادگی این شهرستان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای پذیرایی از مسافران و گردشگران اندیشیده شده است. آرش لهونی افزود: تمیدات لازم برای استقبال ، اسکان وارائه خدمات رفاهی به مهمانان نوروزی انجام شده است وهمه دستگاههای خدماتی عضو ستادخدمات سفردراین ایام امادگی کامل را دارند.وی تصریح کرد:امسال 10 مدرسه با ظرفیت 120 کلاس ،خانه معلم ، مهمانسراها ، سلن های ورزشی وسویت های شخصی برای اسکان مسافران نوروزی در نظرگرفته شده است.فرماندارجوانرودتاکیدکرد: دستگاههای اجرایی ستادخدمات سفرباید به منظورپذیرایی مناسب وشایسته از گردشگران نوروزی تمام توان خودرا به کارگیرند.لهونی خاطرنشان کرد: تیم های نظارتی نوروز با همکاری ادارات ذیربط تشکی شده است وبه صورت مستمر برواحدهای اقامتی ، رستوران ها ومجتمع های بین راهی نظارت می کنند.وی یادآورشد: این تیم ها ضمن کنترل بازاردرخصوص قیمت ها وهمچنین کنترل کیفی موادغذایی ووضعیت بهداشتی واماکن خدماتی شهرستان نیز کمترل ونظارت می کنند.: شهرستان جوانرود گنجینه ای از جلوه ها و جاذبه های تاریخی و طبیعی می باشد علاوه بر ساکنان بومی خود برای آن عده از هموطنانی که این سرزمین را برای گذراندن تعطیلات عید نوروز برگزیده اند همه ساله خاطره هایی شیرین و به یادماندنی رقم می زند. بازارچه مرزی ، جاذبه های گردشگری شروینه وسفید برگ،،سراب سرود،نوئل، چشمه میران وحوری آباد،بوستان شهدای دفاع مقدس ،آبشار وجاذبه های گردشگری سیاران نهراب وآثارتاریخی همچون تپه چنگیزخان ، نقاره خان وصفی خان وفرهنگ وآداب ورسوم مردم ازجمله جاذبه های گردشگری شهرستان جوانروداست . 


تاریخ : یکشنبه 1 فروردین 1395 | 12:39 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • مطالعه مقالات