تبلیغات
وب سایت جـــــــــــوانــــــرود نیوز - اولین همایش تخصصی صلح برای همه در جوانرود برگزار شد
با سلام ، ورود شمارا به وب سایت جـــــــــــوانــــــرود نیوز خوش آمد میگویم ..لطفا با نظرات ارزنده خود ما را در هرچه بهتر نمودن این وب سایت یاری نمائید
اولین همایش تخصصی صلح برای همه در جوانرود برگزار شداولین همایش تخصصی 'صلح برای همه' با حضور علما و اندیشمندانی از نقاط مختلف کشور و مهمانانی از اقلیم کردستان عراق در مجتمع فرهنگی هنری جوانرود برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، در این همایش که به همت انجمن مردم نهاد 'صلح برای همه' برگزار شد، فرماندار جوانرود با تقدیر از برگزار کنندگان این همایش گفت: امروز جنگ، خشونت و کشتار غیرنظامیان در جهان و خاورمیانه تاسف برانگیز است و برگزاری چنین همایش هایی می تواند در بالا بردن سطح آگاهی مردم و توسعه گفتمان در بین جوامع مختلف بسیار موثر باشد.
آرش لهونی افزود: سازمان های مردم نهاد قطعا می توانند کارکرد مثبتی در کاهش خشونت در سطح جهان داشته باشند.
امام جمعه پاوه نیز در این همایش با اشاره به جایگاه صلح و امنیت گفت: نقش اخلاق در تثبیت صلح و امنیت بسیار موثر است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.
ماموستا مُلا قادر قادری افزود: خداوند را شاکریم که شاهد امنیت در ایران اسلامی هستیم اما تنها امنیت فیزیکی کافی نیست و باید در برابر جنگ نرم دشمن هم با تمام توان بایستیم.
وی با بیان اینکه دشمنان می خواهند جوانان را از ما بگیرند اظهار کرد: نباید اجازه دهیم دشمنان جوانان را از ما بگیرد و همچون گذشته خانه های ما را ویران کنند.
یکی از اساتید دانشگاه اقلیم کردستان عراق نیز در ادامه این همایش به ارزش والای کرامت انسانی اشاره کرد و گفت: باید کرامت انسانی سرلوحه همه کارهای بشری باشد.
دکتر صباح برزنجی افزود: صلح، دوستی، برادری و برابری از نیکبختی های انسان است.

در حاشیه این همایش نمایشگاه صلح و دوستی نیز گشایش یافت که رییس هیات مدیره انجمن مردم نهاد صلح برای همه در این ارتباط گفت: این نمایشگاه شامل ترجمه کتاب ها و مقالات و کلیپ هایی در مقابله با نفی خشونت است.
محمد رئوف قادری به اهمیت صلح و امنیت اشاره کرد و افزود: توسعه و پیشرفت هر جامعه ای در گرو امنیت پایدار است. وی اظهار کرد: همه ما باید برای ترویج گفتمان صلح وامنیت تلاش کنیم.
دبیر این همایش نیز: هدف از برگزاری چنین برنامه ای را ترویج گفتمان صلح در بین جوامع مختلف اعلام کرد.
حمید حشمدار با اشاره به اوضاع کشورهای عراق و سوریه که در آتش فتنه و ناامنی قرار گرفته اند، افزود: همه ما باید دست به دست هم بدهیم و از صلح و امنیتی که داریم، صیانت کنیم.


تاریخ : شنبه 21 اسفند 1395 | 12:32 ق.ظ | نویسنده : m d | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • مطالعه مقالات