تبلیغات
وب سایت جـــــــــــوانــــــرود نیوز - آموزش های فنی و حرفه ای یکی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است
با سلام ، ورود شمارا به وب سایت جـــــــــــوانــــــرود نیوز خوش آمد میگویم ..لطفا با نظرات ارزنده خود ما را در هرچه بهتر نمودن این وب سایت یاری نمائید
آموزش های فنی و حرفه ای یکی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی استمدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، با اشاره به توسعه مراکز فنی و حرفه ای در سطوح مختلف جامعه شهری و روستایی گفت: آموزش های این سازمان یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جوانرود ، داوود ناصری امید در آیین افتتاح آموزشگاه آزاد روستای 'بیاشوش' از توابع بخش مرکزی شهرستان جوانرودکه با حضور معاون فرماندار ، بخشدارمرکزی وجمعی از ادارت واهالی روستای فوق افزود: آموزش هایی که ما در فنی و حرفه ای به کارآموزان ارایه می کنیم کمک به اقتصاد خانواده در کنار مشاغل دیگر است و درصددیم این آموزش ها را به سمت روستاها سوق دهیم. وی به موفقیت های آموزش های فنی و حرفه ای و نمایشگاه های صنایع دستی و بومی و محلی در روستای زردویی شهرستان پاوه اشاره کرد و گفت: با تدابیر مسوولان و علاقه مندی مردم در روستای بیاشوش نیز با ارایه آموزش های فنی و حرفه ای، تامین مربی و تجهیز کارگاه و مواد اولیه به اقتصاد و اشتغال خانواده ها کمک می کنیم.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، با اشاره به موفقیت کارآموزان مراکز فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در هفدهمین المپیاد ملی مهارت خاطرنشان کرد: یکی از این موفقیت ها توسط دختر 16 ساله جوانرودی کسب شده که توانست در این المپیاد در رشته گرافیک مقام دوم و مدال نقره کشوری را بدست آورد و به چهل و چهارمین المپیاد جهانی مهارت که در امارات برگزار می شود، دعوت شده است. ناصری امید یادآور شد: از تیم بیست و یک نفره استان کرمانشاه که به المپیاد ملی مهارت دعوت شده بودند، 12 نفر مدال طلا، نقره و دیپلم افتخار کسب کردند. وی از مردم و مسوولان خواست برای ایجاد انگیزه در سایر اقشار مختلف جامعه، نخبگان را مورد حمایت های معنوی و تشویق قرار دهند.مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، در پایان با بیان اینکه جوانرود تنها شهرستانی است که فضای آموزش های فنی و حرفه ای ندارد، گفت: آمادگی داریم از فضای مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان به صورت دو منظوره هم برای خواهران استفاده کنیم.
بخشدار مرکزی جوانرود نیز با اشاره به پتانسیل های روستاها برای مهارت آموزی و ایجاد اشتغال گفت: باید بر توانمندی ها و پتانسیل ها در حوزه روستاها نگاه ویژه ای داشته باشیم.
فرزاد پرگر، آموزش را نوعی سرمایه گذاری دانست و افزود: فراگیری آموزش از جمله مهارتی نقشی مهم در شکوفایی اقتصاد دارد زیرا با داشتن مهارت، افراد می توانند وارد عرصه اقتصادی شوند.تاریخ : پنجشنبه 27 آبان 1395 | 01:31 ب.ظ | نویسنده : m d | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • مطالعه مقالات